YouTube-dl-Termux

YouTube-DL kullanan YouTube videolarını indirin YouTube-DL, bir Windows, Mac OS ve web videolarının indirilmesini oldukça kolaylaştıran GNU/Linux aracıdır. Güçlü bir indirme motoru uygular ve ayrıca bir dizi web sitesinden ses ve video verilerini manipüle edebilir. Adından da anlaşılacağı gibi, orijinal olarak YouTube-DL komutlarını kullanarak Android’de YouTube videolarını indirmek için bir araç olarak başladı, ancak daha sonra mahalle tarafından yüz farklı web sitesini desteklemek için genişletildi. Açık kaynaklıdır, çok az boyutta ve tek bir komutla medya indirmenize izin verir.

Diğerleri arasında, “YouTube-DL”, Hizmetlere Uygunluktan İndirmeyi Destekler:

Youtube

ADN – Anime Dijital Ağ

Ses

BBC

Dailymotion

Keşif

Play.fm

Seğirme

Vimeo

Desteklenen tüm web sitelerinin bir listesi burada keşfedilebilir.

Açık kaynak topluluğunun çalışmaları sayesinde, Termux ile Android’de YouTube-DL çalıştırmak mümkündür. Yüklendiğinde, tüm işlemleri, video verilerinden (örneğin video klipler, çevrimiçi konserler) ses çıkarılması ve farklı sesler arasında hangi akışları indireceğinizi ve sunulan video stillerini seçmek de dahil olmak üzere Android cihazında tamamen desteklenecektir. internet sitesi.

Nasıl Kurulur

Termux’u yükle

Termux: API eklentisini yükleyin. Termux, Android cihazının depolanmasına erişmek için bu eklentiye ihtiyaç duyar.

Termux’a depolama kazancı erişimini etkinleştirin. Termux uygulamasını açın ve komuta uymaya devam edin:
termux-setup depolama
Gadget’ınız, Termux uygulaması için depolama kazanımı talep eden bir diyalog atabilir.

Gerekli paketleri yükleyin
Termux’un içinde, komuta uymaya gidin:

PKG kurulum -y ffmpeg python
Bu, Python ve FFMPEG bağımlılıklarını kuracaktır. Ardından, komuta uyma ile YouTube-DL’yi ayarlayın:

pip kuru youtube-dl

Okumalıyım: FFMPEG ve Termux’u kullanarak medya verilerini nasıl dönüştürür

YouTube Videoları İndirmek için YouTube-Dl Nasıl Kullanılır

YouTube-DL, tek bir komut kullanarak tam medya manipülasyonunu etkinleştirir. Komuta uymakla temel bir indirme başlatabiliriz:

youtube-dl media_url
Burada media_url medya dosyasının URL’sidir. Örneğin, YouTube’dan Sinema Filmi Pulp Fiction fragmanını indirmek için bu komutu sorun olurdu:

YouTube-DL
YouTube-dl, web sayfası bilgilerini hemen çıkaracak ve medya dosyasını indirecektir. Mevcut sürümlerde, YouTube-DL hemen video ve ekstra seçenekler geçmediğinde en iyi sunulan yüksek kalitede ses akışlarını indirir.

Video seçimi ve ses formatı

YouTube-DL, indirilen video biçimi için farklı yapılandırma seçenekleri sağlar. Her şeyden önce, -f parametresini geçmek, indirmek için sunulan tüm stilleri tarar:

YouTube -DL -F
Bu, aşağıdakiler gibi bir çıktı sağlayacaktır:

YouTube-DL komutları
Editörler Seçim: Karanlık temalar ve siyah duvar kağıtları pilden tasarruf ediyor mu?

İlk sütun stil kodunu, ikinci sütun medya uzantısının yanı sıra üçüncü çözünürlük (video akışları için) tarar. Yani, en iyi sunulan (sonuncusu) video akışını ve 160K Opus ses akışını indirmek zorundayız, komuta uymayı sağlamanız gerekiyor:

YouTube -DL -F 22+251
-F parametresi YouTube -DL’ye sırasıyla videoyu ve ses akışını temsil eden 251 Stil Kodları 22’yi seçmesi için talimat verir.

Koşullara dayalı seçim

YouTube-DL, daha yüksek kontrol gerektiren bireyler için büyüleyici bir performans sağlar. Video ve ses, -f “[Height = 720]” (seçer ve 720 piksel yüksekliğe sahip bir videoyu indirir) veya -f “[Filesize> 10m]” gibi bir koşul koyarak filtrelenebilir. (10 MB’den yüksek veri boyutuna sahip medyayı seçer ve indirir). Koşullarda kullanılabilecek alanlar aşağıdadır:

Dosya boyutu: Önceden anlaşılırsa bayt sayısı

Genişlik: Videonun genişliği, biliniyorsa

Yükseklik: Videonun yüksekliği, biliniyorsa

TBR: Kbit/s’de tipik ses ve video

ABR: Kbit/S’de Tipik Ses Bit Hızı

VBR: Kbit/S’de tipik video bit hızı

ASR: Hertz’de ses örnekleme oranı

FPS: Çerçeve Hızı

Dolayısıyla, komuta uymak, 25’den daha yüksek kare hızlarına sahip video verilerini, yüksekliği 720 piksele ve 44200 Hz’den daha yüksek ses örnekleme hızı ile seçecektir:

YouTube -DL -F “[FPS> 25] [Yükseklik> = 720] [ASR> 44200]” Media_url
Sunulan ses/video akışı verilen kriterleri kapsarsa, YouTube-DL çıkışın yanı sıra bir hata mesajı da görüntüleyecektir. Koşulları kullanma filtreleme, yüksek çözünürlüklü video verilerini hızlı bir şekilde çözemeyen eski Android cihazlar için faydalı olabilir.

Çıkarmanın yanı sıra ses dönüştürme

Medya dosyalarından ses çıkarmak için -x komut satırı parametresi iletilmelidir. –Audio-format parametresi ile çıkarılan ses biçimini seçmek de mümkündür.null

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *