Denetleyici takasları, doğru yaparsanız bir HDD kaydedebilir

Zor sürücüler, her seferinde de güvenilirdir. Verileriniz içindeki manyetik tabaklar üzerinde hala mükemmel durumda olsa bile, zor bir sürüş hatasına sahip olmak tamamen mümkündür. [Keith Sherry], son zamanlarda bir arkadaş için verileri hasar görmüş zor bir sürüş mesafesinde geri almaya çalışıyordu ve eski tekniklerdeki çağdaş kıvrımların hala çalışabileceğini gösterdi.

Endişeli sürücü, bir yedek olarak kullanıldığı eski bir 160GB diskti. Tabii ki, test etmediğiniz bir yedekleme hiç yoktur, çünkü bu saatte bu başarısız oldu.

Şüphe, denetleyici kurulunun culprit olduğu ve tahtayı değiştirmenin yanı sıra, bir şeyleri hayata geri getirebilirdi. Günde geri, bu tipik bir hacker numarası oldu. Bununla birlikte, denetleyici panosundaki fantastik sürüşlü kalibrasyon verileri sunan çağdaş sürücülerle çalışmayı sık sık durdurur. Bu özel veriler olmadan, bir denetleyici daha sürücüdeki verilere erişemeyecek ve hasara neden olabilir.

Ancak, [Keith] gösterdiği gibi, bunun etrafında bir yöntem var. Benzer bir sürücüden gelen bir denetleyici, USB’yi kullanan orijinale karşı sürücünün bir SATA versiyonundan da olsa da kaynaklanır. Bu sürücüye özgü kalibrasyon verilerini içeren tek bir çip orijinal kontrolörden elimine edilir. Bu çipi yeni denetleyiciye lehimleme, çalışmanın yanı sıra, veriler geri kazanılabilir.

Verileriniz paha biçilmezse, muhtemel bir profesyonel ödeme yapmaya değer. [Keith] olduğu gibi, eski teknikler, yöntemlerinizin tarihin kadar olduğu sürece kullanışlı olarak kullanışlı olabilir. Kendi verilerinizi aşmak, sadece risklidir.

Oh, hatırlayamadım – dosyaları geri kazandığınızda, sürücüyü uzaklaştırdığınızda. Kullanmayın! Mola sonrası video.

[İpucu için Amy sayesinde!]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *