Torlo, muhteşem bir 3D baskılı saattir

Ya normal analog formatta saatler ekranda bir saati geliştirebiliyorsanız, ancak merkezi bir noktadan dönmek yerine kadranın dışındayken elleriyle mi? Bu, 3D basılı parçalardan gelen muhteşem bir saat olan Torlo’nun arkasındaki konsept.

Saat, kendiliğinden salınan bir motor kullanan bir saati geliştirmek isteyen [Ekaggrat Singh Kalsi] ‘nın eseridir. Ön deneyler bazı başarılara sahipti, yine de [Ekaggrat], tutarlı bir süre tutan motorlarla ve ayrıca temasları kullanarak sorunlarla karşılaştı. Bu, pek çok elektromekanik sistemde tipiktir – noktalarla çalışması gereken mekanikler, onları sevgiyle saklanmayacaktır. Bir dizi revizyona bastıktan sonra, her iki saniyede bir yapıldığında darbeli bir şekilde kontrol edilen bir motora geçmek için bir karar verildi. Bu, saati ayarlamayı çok daha kolay hale getirmenin yanı sıra kesin zaman tutmanın faydası vardı.

Bununla birlikte, saatin sansasyonel kısmı mekanik tasarımdır. Pürüzsüz, süpürme tipi, göze son derece hoş, yanı sıra, tabeleli dişlileri ve beyaz çerçeveye karşı POP işaretlerini yapan muhteşem bir iki tonlu renk planı ile entegredir. Saatin yanı sıra saatin en çok çarpıcı bir kısmını yazın – işaretler, işaretler çerçeveye girilen dişli treni tarafından çevrilen büyük bir ses dişlisine bağlanır. Multanın altındaki video, ilerleme sürecini gösterir, ancak tam olarak bir Close-Up Saatin böyle sofistike bir parçası olan büyük ses dişlileri ile tam olarak nasıl ağlanır.

3B yazdırmanın fantastik bir faydası, ısmarlama dişli trenleri yaratmanın son derece erişilebilir hale getirmesidir. Daha önce geleneksel olmayan 3B basılı saatin geliştiğini gördük.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *