Hackbench – Android için en iyi performans gösteren çekirdeği keşfedin

Android için en iyi performans gösteren çekirdeği arıyorsanız, bunu bir kıyaslama ve Linux görev zamanlayıcısı için geliştirilen stres aracı olan Hackbench ile hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Android cihazlarınızda özelleştirilmiş çekirdekler kullanıyorsanız, büyük olasılıkla çok sayıda farklı özelleştirilmiş çekirdek arasında seçim yapmak zorunda olduğunuz duruma rastladınız. En iyi performans gösteren Android çekirdeğine göz atın, birçok kişi sadece en fazla sayıda özelliğe sahip çekirdeği seçer. Diğerleri kararları için kullanım deneyimine güvenir.

Bununla birlikte, özelleştirilmiş özelliklere ve arka planlara sahip aşırı şişmiş bir çekirdek, daha iyi çalışacağından emin değildir. Ayrıca, tek başına kullanım deneyimine dayalı bir çekirdek seçmek son derece öznel bir yöntemdir ve sonuçların her türlü bilimsel kanıttan yoksundur. Birçok özelleştirilmiş çekirdek neden öncelikle kullanım deneyimlerine dayalı olarak rapor veren bireylerden karışık değerlendirmeler aldıkları bir soru yok.

Çok daha bilimsel bir yöntem için gereksinim, tasarımcıları Android için bir dizi kıyaslama uygulaması üretmeye itti (Antutu, Geekbench ve PCMark en dikkat çekicidir). Bu uygulamalar Android yazılım uygulama yığınının üstünde geliştirildikçe, tipik olarak tüm işletim sistemini ve sadece Linux çekirdeğine değil, teste koyarlar. Sonuçlara müdahale eden her türlü dış eleman ortadan kaldırılamaz, bu da sonuçların tam olarak aynı gadget yazılım uygulamasındaki testler arasında ve donanım arasında önemli ölçüde değişebileceğini tartışır.

Linux çekirdeğinin performansını test etmenin en iyi yöntemi, aralarında herhangi bir Java kodu veya sistem yönetim katmanı olmadan doğrudan konuşan bir araç kullanmaktır. Bunun için uygun aday bir komut satırı aracı olacaktır. Bugün, farklı özelleştirilmiş çekirdekleri karşılaştırmak ve en iyi performans gösteren olanı keşfetmek için satın almak için özellikle Linux çekirdeği için üretilen bir kıyaslama aracını nasıl kullanabileceğimiz hakkında konuşacağız. Bu araç, Hackbench’in yanı sıra Linux görev zamanlayıcısı için geliştirilen bir kıyaslama ve stres aracı olarak anlaşılmaktadır. 2009 yılına dayanıyor, ancak bugün çekirdek tasarımcıları için hala yararlı bir araç.

Aynı şekilde sevebilirsin
Build.prop Android’de FPS’yi geliştirmek için değiştirme

Büyük olasılıkla daha önce keşfettiğiniz gibi, bu kılavuzdaki görev zamanlayıcı performansına odaklanıyoruz. Görev zamanlayıcı, kullanılabilir bir sistemi korurken CPU’daki tüm işlemleri yönetmenin yanı sıra yönetmenin yanı sıra bir işletim sisteminin çekirdeğinin en önemli kısımlarından biridir. Kodunda küçük değişiklikler sistem performansı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Mantığı oldukça karmaşıktır ve tek bir yanlış kod satırı bile yıkıcı olabilir. Ayrıca, performansı diğer çekirdek alt sistemlerindeki modifikasyonlara eğilimlidir. GPU, ağ ve Linux çekirdeğinin diğer büyük alt sistemlerini test etmek için sunulan araçlar vardır, ancak bu ayrı bir makalede tartışılması gerekir.

Hackbench, Linux görev zamanlayıcısına kod değişikliklerinin etkisini belirlemek için geliştiriciler tarafından kullanılmak üzere üretildi. Bununla birlikte, bağlamımızda da oldukça iyi görünmektedir: farklı özelleştirilmiş çekirdek tasarımcıları, çekirdeklerine farklı yamalar uygular. Buna ek olarak, her biri çekirdek performansı üzerinde farklı bir etkiye sahip olan Android çekirdeklerinde tek bir soruna tipik olarak birden fazla yöntem vardır. Sonuç olarak, özelleştirilmiş çekirdek performansı arasında mükemmel değişkenlik vardır.

Android çekirdeklerini düşük seviyeden tam olarak nasıl karşılaştıracağınızı anlamak istiyorsanız, aşağıda kontrol edildi.

Kaçırmayın: Çekirdeğin görev zamanlayıcısını değiştirerek Android’de performansı artırın

Önkoşul

Hackbench, X86 Design (masaüstü PC’ler) etrafında geliştirildi. Android platformlarında da iyi çalışıyor, ancak önceden derlenmiş ikili dosyalar yok. Yani, önce gadget’ımızda geliştirmemiz gerekecek. Bu gerçekten kolay bir süreçtir, çünkü Termux içindeki yeri alabilecek her şey. Termux, Android için de Android içinde biraz bağımsız Linux atmosferi sunan güçlü bir terminal uygulamasıdır.

Termux’u yükle

Açık Termux, hemen çalıştırmak için satın alma gereken küçük bir yazılım uygulama yığınını indirecektir. (Uygulamaya ilk başladığınızda web’e bağlı olduğunuzdan emin olun).

İndirin yanı sıra gerekli paketleri ayarlayın:
İç depolamanızda yaklaşık 150 MB tamamen serbest alana sahip olduğunuzdan emin olun. Ardından, komuta uymanın yanı sıra Enter’a basın. Termux her şeyle ilgilenecek:

PKG kurulum -y git clang libllvm

Artık her şey bir sonraki adım için hazırlanıyor, bu da kaynak kodunu indiriyor ve aracı oluşturuyor.

Hackbench’i kurmanın yanı sıra oluşturun

Termux’un içinde, komuta uymaya gidin:
git klonu
Bu komut, Hackbench kaynak kodunu GIT ile de indirecektir.null

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *