Kendi PC’nizi oluşturun – gerçekten

Kendi bilgisayarınızın oluşturulması için bir zaman vardı. Bir noktada, bir PC oluşturmak, bir anakart, bir güç kaynağı, sadece birkaç kabloyu bir araya getirmeyi belirtmek için gelmiştir. Bununla ilgili yanlış bir şey yok, ancak [Scott Baker] gerçekten bir PC geliştirmek istedi. Bir Xi 8088’i, sitesinde çok büyüleyici işi olan bir stil, [Sergey] ‘dan bir işi bir araya getirdi. [SCOTT] Mükemmel bir gelişme kaydı ve aşağıda görebileceğiniz bir video gelişti.

İsminin ima ettiği gibi, bu çağdaş bir I7 güç evi değildir. 16 bitlik bir arka panelli geleneksel bir 8088 adet. Artı tarafta, neredeyse her ne olursa olsun, isteğe bağlı bir kompakt flash soketi ve VGA kartının bir parçası hariç, geleneksel delikli parçalar. [SCOTT] Kurulları Retrobrew Forum’un PCB’lerin PCB’leri böyle işler için teklif ettiği forum bireylerinin bulunduğu tahta stoklarından aldı.

[Scott’s] projesini çoğaltmaya çalışırsanız, yayınlarını okumaktan birkaç fikir keşfedebilirsiniz. Örneğin, CPU tahtasındaki direnç yudumlarının IC soketlerinden biraz daha uzun olduğunu keşfetti. Ders, önce soketleri ayarlamaktır.

Scott, tipik bir 8088 çip kullanmadı, ancak bu günlerde tipik bir yükseltme olan NEC V20. Arka planın yanı sıra CPU kartının yanı sıra, [SCOTT] aynı şekilde bir disket kontrol kartı, bir gürültü kartı, bir kompakt flash okuyucu ve VGA tahtası geliştirdi.

Eski moda olan bir bilgisayarı inşa etmek için belirli bir miktar cachet var. Eski yazıcı portu dişlilerinden birkaçı kadar takılmak için bir tane geliştirmek için canlandırılabilir miyiz. Hala etrafta dolaşıyoruz.

8088, süper bilgisayar değilken, bu sadece daha sert kesmek zorunda olduğunu gösterir. Özellikle 8088 MPH’de gitmek istiyorsanız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *