Web’inizi Android

için IFTTT uygulamasıyla otomatikleştirin, çünkü telefonların PC’lerden 10 yıldan kısa bir süre önce PC’lerden çok daha fazla bilgi işlem gücü paketlediği bir çağda çevrimiçi olarak, mobil cihazlarla elde edebileceğimiz görev sayısı son derece hızlı büyüyor. Bu, uygulamaların performansının her gün çok daha iyi hale geldiğini ima eder, bize günlük olarak hedeflerimize ulaşmak için daha hızlı bir yöntem sunar. Bu yüzden bugünlerde uygulamaları otomatikleştirmek bizim için üst üste kalmaya çalışıyor. Bu uygulamalardan biri ifttt – eğer bu o zaman.

RSS Feeds, eBay, Reddit veya YouTube ile ilgili güncellemeler için taramadan uygulama çeşidiyle elde edebileceğimiz görevlerin yanı sıra Facebook, Gmail, Twitter ve çok daha fazlası gibi farklı uygulamalara bağlanabiliriz. Örneğin, eBay’de yeni bir ürün sunulursa veya Facebook’ta etiketlendiğimizde bir bildirim alabiliriz. Her şey harika görünüyor, ancak endişe tam olarak ne kadar iyi çalışıyor?

IFTTT’yi esas olarak, haberlerin yanı sıra gerçekten iyi çalışan ve kurulumu gerçekten basit olan yeni eşyalarda kalabilme umuduna yükledim. Ebay’de belirli ürünleri taramak istiyorsanız, yeni bir tarif (üstte+ düğme) eklemek ve eBay tetikleyicisine göz atmak, seçmek ve kanalı etkinleştirmektir. Bundan sonra, tarifin göz atması gereken göz atma terimlerine veya anahtar kelimelere gidin. Artık setin kurulduğuna göre, eylemleri veya başka bir deyişle, bir eşleşme aldığımızda ne olması gerektiğini seçebiliriz. Bulut tabanlı depolama hizmetleri hakkında bir e-tablo veya metin verilerine ürün eklemek veya sadece iyi bir arkadaşa ürünün mevcut olduğu bir e-posta göndermek gibi seçilebileceğiniz çok sayıda eylem vardır.

Bir sitenin RSS beslemesini tarama prosedürü de aynı şekilde doğrudan ileridir. Yeni bir tarif ürettikten sonra sadece RSS tetikleyicisini seçiyoruz ve o zaman yem bağlantısını yapıştırıyoruz ve göz attığımız tercih edilen anahtar kelimelere giriyoruz. Şimdi, sadece tarifi tercih edilen eylemle yüzmeye zorluyoruz, yanı sıra gitmek harikayız. Tercih edilen anahtar kelimelere sahip bir şey gönderildiğinde, bunu anlıyoruz. IFTTT her 15 dakikada bir değişiklik arar.

Öte yandan, bu sadece gadget tabanlı eylemleri otomatikleştirmek için mükemmel bir uygulama değil. Henüz bunun için ima edilmedi. Sorun, size çok ya da daha az gereksinimi sağlayan tetikleyicilerde değil, ancak eylemlerde. Eve geldiğimde desen kilit ekranını devre dışı bırakmak istiyorum. Belirli bir WiFi SSID için yola çıkarken, desen kilitleme ekranını devre dışı bırakma eylemi eksik. Yalnızca zil sesi ses seviyesini değiştirmeyi seçebilir ve duvar kağıdını eylemler altında güncelleyebiliriz, bu da gerçekten çok azdır. Ancak bu, gerçek gücünün şu anda yattığı yer değildir.

Özetlemek gerekirse, IFTTT, birlikte hizmetleri veya Twitter veya Cep gibi farklı uygulamaları birbirine bağlamak için mükemmeldir ve aynı zamanda tariflerin oluşturulmasıyla son derece basittir. Herkes yapabilir. Bu, diğer otomatik uygulamaların eksik olduğu bir şeydir, bu yüzden IFTTT en iyi şekilde uyuyor. Kimse bu kadar kolay bir şekilde bu kadar kolay bir şekilde sunmadı.

[GooglePlay url = ””]
Sonraki okuyun: Ekran çözünürlüğünü azaltmak pil ömrünü artırıyor mu?

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *