Dahili 7-Segment PS3 Ekranı

[Zach] onun sıcaklık kontrol cihazında gönderildi ve PS3’ü gösterdi ve sadece bir PS3 yağıyla çalışsa bile, PS2 geriye doğru uyumluluğumuzu çok seviyorum, teşekkür ederim.

Yapı, CPU, RSX ve PS3’ün Northbridge’e termal sensörleri koyarak [Zach] ile belirtilmiştir. Fanı dizüstü bilgisayarıyla kontrol başladıktan sonra, bu yazıyı ‘gizli bir ekran hakkında “gördükten sonra entegre bir fan ve ekran denetleyicisine taşındı. Sonunda, gördüğümüz en havalı görünümlü PS3 modlarından biri doğdu.

Yapı, sensörlerden sıcaklıkları alan bir Arduino PRO’yu geçer, her şeyi özel bir 7 segmentli ekran kartına yazdırır ve fanı kontrol eder. [Zach] Neyse ki Arduino kaynağını müsait hale getirdi ve kendinizinkini yapmak istersen bazı tahta dosyaları koydu. PS3’ün çalıştırıldığında tamamen farkedilemeyen oldukça etkileyici bir yapı.

Fan kontrol cihazının tasarım süreci oldukça ilginçtir. İlk önce 5 LED göstergesi olan 2 ekrana geçmeden önce 4 bağımsız 2 basamaklı ekran olarak başladı. Son derlemede gerçekten temiz bir özel tahta olan 7 segmentli ekran kullanılmıştır.

Bu ekran kartları için Gerber dosyaları indirmek için kullanılabilir ve kesinlikle diğer projeler için yardımcı olur. Fan denetleyicisinin bir videosunu kontrol edin ve aşağıdaki işlemde görüntülenir.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *