ESP8266 MQTT Uzaktan Giriş Girişi

Çevrimiçi, (veya aracınızın) bir kapı tarafından kilitlendiğiniz bir alanda çevrimiçi misiniz? Eğer öyleyse, [Alexander Başkasının], misafirlerine tam olarak uzaktan bir şekilde yönetilmesine izin verme konusunda tam olarak ne hissettiğini anlayabilirsiniz – sadece uygun değil. [Alexander], bazı ek uzaktan kumandaları almış olabilir, ancak onları geçti, ancak kutlama şekeri kadar ucuz değiller. Yine de her ziyaretçiye bir tanesini elden çıkarmak mantıklı olmaz. Giriş bir mahalle kapısı olduğundan, gerçek giriş sisteminin hacklemek bir seçenek değildi. Yapabileceği tek bir şey vardı – uzaktan kumandayı hack!

Sadece diğer hacker hakkında, [Alexander], etrafta yatan bir ESP8266 tabanlı bir kurulu vardı. [Alexander] Aynı şekilde, belirlenen ‘fedakarlık’ uzaktan kumandadaki iki düğmeyi yönetmek için kullandığı birkaç yedek röleye sahipti. Bu parçaları bir araya getirdikten sonra, bir kaç destek parçasının elektronik parçalarıyla birlikte donanım yapıldı. Şimdi [Alexander], her güvenilir ziyaretçinin akıllı telefonuna HTTP istek kısayolları kurabilir. Oradan, kapıları kendilerini açabilir / kapatabilirler!

Başlangıçta, her şeyin gerçekleşmesini sağlayan olayların dizesini etkinleştirmek için IFTTT’yi kullanıyordu, ancak yaklaşık 8 saniyelik bir gecikme vardı (aktif işlemden geçiş eylemi). [Alexander] buna sahip değildi, bu yüzden HTTP istek kısayolları uygulamasına güvendi. Bu değişikliği yaptığında, gecikme kayboldu.

Bu projede bulunan yazılım uygulama unsurlarının yakın baş döndürücü miktarını düşünerek oldukça mükemmel. Elbette Nodemcu Kurulu’ndaki ürün yazılımı var, yanı sıra başka ne olursa olsun: CloudMQTT, Python, Flask, AWS Lambda, Zappa, HTTP istek kısayolları. Eğer bu bağları tam olarak nasıl bir araya geldiğini görmek istiyorsanız, bu proje için GitHub sayfasını inceleyin.

Henüz yapmasından kaçınmış gibi görünüyor. [Alexander] Bu işi, gözümüzü üzerinde tutmak zorunda kalacağımız ayrı bir Hackaday.io sayfasına koyduğu birkaç gelişme ile güncellendi. Bu iş için sadece bir tavsiyemiz var – bazı güvenlikleri kullanabilir. [Alexander], bizi biraz daha iyi hissettirdiğinden emin olmak için bir tür kimlik doğrulama / güvenlik eklemeden bahsetti.

Şaşırtıcı derecede az sayıda elektrikli giriş hack var, eğer bir tane varsa, gönder! Gereksinim biraz ilham? Bu giriş hacker yarattı, bu hacker hacklendi.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *