Sıfırdan bir dijital ölçek oluşturmak

[Raivis] üniversitesinde belirli bir görev verildi – çok sayıda Duplo tuğlasının birlikte ne kadar yığıldığını ölçmenin bir yolunu buldu. Bunu yapmanın birkaç yolu var, bilgisayar vizyonundan bir cetvel kullanmaya kadar her şeyi, ancak [Raivis] çok daha fazla eğitim yöntemi seçti. Bir gerginlik göstergesinden ve bir buğday taşı köprüsünden sıfırdan dijital bir ölçek oluşturdu. Derleme günlüğü oldukça eğiticidir ve dijital olarak tarımın zorlukları hakkında bir fikir sunar.

Bir gerginlik göstergesi kolay bir ekipman, sadece küçük bir kuvvete duyarlı bir dirençtir. Bir metal çubuğa takıldığında ve bir kuvvet uygulanırsa, gerginlik göstergesi içindeki direnç değişir, ancak pek de değil. Minimum ve maksimum [Raivis] ‘yük hücresi arasında sadece birkaç mikro Ohm farkı var, bu yüzden dirençteki çok küçük değişiklikleri ölçmenin bir yoluna ihtiyacı vardı.

Hizmet bir buğday taşı köprüsü veya bir karede düzenlenen dört dirençti. Köprüdeki dirençlerden biri bir gerginlik göstergesi ile değiştirildiğinde, dirençteki çok küçük değişiklikler ölçülebilir.

Özelleştirilmiş bir ‘DUINO amplifikatör kalkanı, [RAIVIS], yük hücresinin direncini 10 bit çözünürlükte ve iki buçuk gramın çözünürlüğü ile maksimum 1.32 kg ağırlığını ölçebilir. Tek bir duplo bloğu yaklaşık 12 gram ağırlığında, bu yüzden buna başarılı bir şekilde arayacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *