FPGA seçtiniz!

yeniden yapılandır. Evet, GO bir programlama dilidir, ancak yazılım kodu FPGA yapılarına dönüştürür, bu nedenle Verilog veya VHDL’ye ihtiyacınız yoktur. Git’in eşzamanlı rutinleri ve senkronizasyon ve iletişim için kanalları desteklediğini göz önünde bulundurarak, FPGA’nın paralel doğası iyi uyması gerekir.

Projenin web sitesine göre, araç da bulut tabanlı bir yapı ve dağıtma sistemi kullanarak FPGA’yı sinemaya yeniden yapılandırmanızı sağlar. Alfa için kabul edilmediği sürece, henüz çok fazla ayrıntı yok. En ilginç kullanım durumlarına öncelik vereceklerini iddia ediyorlar, bu yüzden yanıp sönen LED projenizi yapmak muhtemelen onu kesmeyecek. Bununla birlikte, GitHub bölgelerinde daha fazla ayrıntı var.

FPGA’lar için C derleyicilerini gördük (aslında birden fazla). Ayrıca Python’u kullanabilirsiniz. Bu somutca farklı mı? Olabileceği gibi geliyor, ancak yazılım tamamen ortaya çıkana kadar, anlatmak için çok erken. Bu arada, geleneksel FPGA tasarımında bir çarpışma kursu istiyorsanız, yaklaşık 25 $ için bir miktar donanım alabilir ve yolda olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *