Mega Tree Oyun Ekranı

Noel bitebilir, ancak tatil hackleri bu inanılmaz interaktif mega ağaç oyun ekranı gibi yuvarlanmaya devam ediyor!

[Lior] Her yıl ışık gösterilerini ayarlamayı seviyor (sadece geçen yılın inanılmaz beyaz Noel ekranını müzikle inceleyin!), Ancak onları sadece aşağı indirmek … Şey … berbat! Böylece bu yıl, her şeyi tekrar kullanabilen tamamen kontrol edilebilen tatil özel bir ışık ekranı yapmaya karar verdi.

12 x 5 metre uzunluğundaki su geçirmez RGB LED şeritleri, evinin önüne sıkıca sabitlenmiş, yamuk 12 x 150 piksel ekranı yapar. Aslen bir Arduino ile yönetiliyordu ancak USB bağlantısının, hedeflediği yüksek kare hızları için çok durgun olduğunu keşfetti – bu yüzden bir Ahududu PI’nin bir kombinasyonunun yanı sıra bir Teensy 2.0’ın bir kombinasyonunu kullanıyor.

Şimdi, tüm tatillere uygun programlanabilir bir ışık gösterisi yapmak oldukça harika, ancak [Lior] onu koyduğu gibi, sıradan bir ışık şovu “bu kadar son on yıldır”. Yani, her şeyi akıllı telefon etkileşimli hale getirdi. Evet, telefonunuzla gerçekten oturum açabilir, hem de kardan adamların yanı sıra evlerde hediyeler açmayı içeren aptal bir oyun oynayabilirsiniz. Aynı şekilde, bir dönen dreidel içeren oldukça harika bir Hanuka ekranı var! Mola sonrası sunum videosunu kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *