İPhone 3.0, Mevcut Günü’nde bulunması gereken tüm özelliklerin ortasındaki addons

için özel yapım protokol desteği ekler, Apple, donanım hack topluluğu için gerçekten ilginç bir şey olduğunu açıkladı. Yeni iPhone 3.0 OS, geleneksel veya ısmarlama protokolleri kullanarak Bluetooth üzerinden veya dock konektöründen uygulama iletişimi destekleyecektir. Engadget’in kapsamından:

10:19 “Dock üzerinden konuşuyorlar ve Bluetooth üzerinden kablosuz olarak. Müzik çalma ve duraklatma gibi şeyler, sanat eseri – ya da kendi ısmarlama protokollerinizi kurabilirsiniz. ”
10:19 Am “Şimdi işte gerçekten ilginç – tıbbi cihazlar olacağını düşündüğümüz bir sınıf.” Scott, iPhone ile arayüzleyen bir kan basıncı okuyucusu gösteriliyor.
10:18 AM “İşte bir örnek – bir FM vericisi. 3.0 ile, Değer, onunla çiftleri olan ısmarlama bir uygulama oluşturabilir ve ideal istasyonu otomatik olarak bulabilir ve bunları ayarlar. ”
10:18 AM “3.0 ile, aksesuar geliştiricilerin doğrudan bu donanıma konuşan ısmarlama uygulamaları yapmalarını sağlayacağız.”

Henüz katı bağlantı özellikleri yayınlanmadı. Kendi aksesuar donanımımızı geliştirme olasılığı hakkında kendinden geçmişiz, ancak ne tür bir çemberden atlamanız gerektiğini merak ediyoruz. Apple, onaylar için uygun olduğunda en iyi yol kaydına sahip değil. Sadece bu hafta MSA Remote Client App Store girişini reddetti; Geleneksel Tuio Protokolünü kullanan çoklu boşaltıcı bir müşteridir. Gelecekte benzer barikatlara hazırlanın.

[via adafruit]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *