Kod Yanlış: Aklınızı genişletin

Bir şey yapmanın gerçekten güzel bir şey, “yanlış” bir şekilde çok fazla çeşitlilik var! Doğru bir şekilde bir şey yapıyorsanız, en hızlı yol ya da en uygun şekilde, iyi, sadece bir yol var. Ama yanlış yapacaksan, çok daha fazla tasarım odasına sahipsin.

Nokta: Ezoterik Programlama Dilleri. Çeşitlilik çarpıcı. Okunamıyor ya da Shakespearean sonneler veya yemek tarifleri ya da saç kaya baladları gibi sesler var. En eski ezoterik dillerden bazıları sadece şakalardı: “gerçek” programlama dillerinin her zaman nedenlerinin derlemeleri, zamanın “gerçek” programlama dillerinin derlenmeleri, ancak henüz işlev gördü. Bazıları talimatları renkli piksellerin bir ızgarası olarak temsil eder. Bazıları, şifreleme için Tantomount’taki bir şekilde kodu temsil eder ve bunları programlamanın tek yolu, kod alanını zorlamak için kaba. Becorous Brainf * CK dahil diğerleri, aslında rap kadar kötü değildir – bu bir turing makinesinin çok doğrudan bir uygulamasıdır.

Dolayısıyla, birbirlerinin aksine veya geleneksel programlama dillerinin aksine edilmesi için tasarlanmış bir dizi diliniz var ve yine de bir bilgisayarı istediğinizi yapmasını isteyin. Ve eğer gözlerinizi tam doğru yaparsanız ve olabildiğince bir araya gelebilirseniz, bu blobby’nin bu blobby kesişiminden çıkan şey, bilişimin özüdür. Her dil mümkün olduğunca yanlış olmaya çalışır, bu yüzden ortak olanlar yalnızca kaçınılmaz kodlama çekirdeği olabilir.

Bir kontrast Java ve C ++ veya Python’u karşılaştırmak ilginç olsa da, hemen hemen her ciddi programlama dili çok yaygındır. Hepsi çoğunlukla doğru yapıyorlar ve bu, çoğunlukla insan faktörleri hakkında oldukları anlamına geliyor. Esneme. Bilgisayarın temelini gerçekten bulmak için, yanlış almanız gerekir.

Bu makale, son 200+ haftaların her biri için her yedi günde bir teslim edilen HacAday.com bülteninin bir parçasıdır. Ayrıca, son yedi gündeki en sevdiğim makaleleri, bültenin web versiyonunda görebileceğiniz son yedi gündür.

Her cuma sabahı gelen kutunuza vurmak için bu tür bir makale ister misiniz? Kayıt olmalısın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *