Yeni 3D baskı yöntemi – Sürtünme kaynağı

3B yazıcılar, üreticiyi neredeyse imkansız olacak karmaşık şekilleri üretebilse de, köprüleme veya büyük boşluklara ihtiyaç duyan stillere iyi uyumlu değildir. Bunu fethetmek için, [Scorch], hem ABS hem de PLA ile çalışan basit bir plastik kaynak yöntemi kullandı. Tüm gereksinimi döner bir araçtır.

“Sürtünme Kaynağı”, tek başına sürtünme onlara katılmak için yeterli sıcak üretinceye kadar iki yüzeyi bir araya getirme işlemidir. Endüstriyel olarak, teknik, zaman alıcı bir kaynak gerektiren büyük, metal iş parçalarına katılmak için kullanılır. 2012 yılında, [Fran] bize, çocukların sürtünmeyi kullanan çocukların plastik kaynak stireni olmasını sağlayan onlarca yıldan itibaren bir oyuncak hatırlattı. Bu özelleştirilmiş teknik, tüketilebilir bir dolgu çubuğunun erimiş eklemine eklenmesi için çubuk kaynağına benzerdir. [Fran], [Scorch] ‘nin korunmasından esinlenerek, bir dremel’e monte edilmiş bir filament çubuğunun, 3D baskıların birleştirilmesi için de çalıştığını tespit etti.

Bunların hepsi bu kadar. Biraz filamentinizi çekin, döner aracınıza yerleştirin, yanı sıra parçalara katılmak için bir boncuk çalıştırın. Sürtünme kaynaklı plastik, bazı eklemler için yapıştırılmış plastik için şok edici bir şekilde güçlü, oldukça güçlüdür. Araç kutusu için bir araç daha. [Scorch] ‘nin demosu için aşağıdaki videoları görün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *