NEXUS 4’ün herhangi bir Linux kutusunda seri bağlantı noktasına sahip olan bir seri bağlantı noktası

her zaman yararlıdır, ancak şimdi ceplerimizde dolaştığımız küçük bilgisayarlarla her zaman bir seçenek değildir. Daha gelişmiş telefonların bazıları, USB OTG limanında bir UART’ı parçaladı, ancak Nexus 4’ün tasarımcıları farklı şeyler yapmaya karar verdi. Nexus 4’ün seri portunu mikrofon ve kulaklık girişi üzerine koymayı seçtiler ve [RYAN] ve [JOSH] bu bağlantı noktasına nasıl erişileceğini söylediler.

Temel olarak, Nexus 4, mikrofon girişine bağlı minik bir devreye sahiptir. Nexus, mikrofonda 2,8 volttan fazla tespit ederse, bir donanımlı bir UART’a geçer ve bir Arduino’dan Port’a erişmek için bir Arduino’nun eski bir tamburlu terminale kadar.

Erkekleri, telefonlarında donanımın UART’sini etkinleştirmek için birkaç direnci olan 3,5 mm jakına kadar bir USB kullandılar. Küçük bir muhafaza ile, GPS, hücresel, bir kamera ve herhangi bir taşınabilir projenin seveceği diğer sensörlerle bir mobil cihazda bir donanım seri portunu etkinleştirmek için makul bir şekilde ucuz bir yolu vardı.

EDIT: Anonim küçük bir kuş bize şunu söyledi: “TX ve RX’in 1.8V olması gerektiği NEXUS 4 seri kablo postasına not eklemelisiniz. 3.3V USB kabloları kullanıyorsanız, muhtemelen sonunda bir şeyi kızartacaksınız. FTDI, işleyen 1.8V IO kabloları yapar – sadece mikrofon hattı için tetik voltajını yapmanız gerekir. ” Nasıl anlarsan anla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *