Akıllı Kid Koltuğu, birçoğumuz için trajedi

önlemeyi amaçlamaktadır, bir hafıza atlamalı, çöpü kaldırıma getirmeyi ve belki de bir cep telefonunu ve belki de bir cep telefonunu ve Araba ve kamyonun çatısı. Bununla birlikte, otomobillerde huzur içinde uyuyan genç çocuk ve kamyon koltukları, aklınızı otoparkta kayıyorsa, sonuçlar ölümcül olabilir.

Çocuk algılama sistemlerinin yakında arabalarda temel cihazlar olacağı bir sorunuz yok, yedek kameralar gibi, gövde-kaçış kolları şimdi. Beklemeye istekli değil, [Ayavilevich] Kid koltukları için kendi otomobilleri ve kamyon doluluk sensörüyle ortaya çıktı (güncelleme: Başlangıçta talimat verilebilirliğine bağlı olarak [Ayavilevich], bunun da belirtildiği gibi, bunun yanı sıra Projeye dahil etmek için daha fazla insan arıyorum).

Dubbed Fochica, “Arabalarda unutulmuş çocuk ve kamyon uyarısı,” için sistem açıkça şu anda bir fikir kanıtıdır, ancak potansiyele sahiptir. Arduino UNO, Junior’un otomobillerin varlığını ve kamyon koltuğunda, koltuğun dolgusu altındaki bir homebrew kapasitif sensörün yanı sıra meme koşum tokmasının manyetik bir sıyrık anahtarıyla duyuyor. Sensörlerin durumunu almak için bir smartphone çiftlerdeki bir akıllı telefon çiftlerinde bir Android uygulaması ve ayrıca koltuk işgal edilirken telefonun Bluetooth çeşitliliğinden çıktığında, uygulama bir alarm gibi görünüyor. Basit, ancak etkili.

[Ayavilevich] buna ne kadar iyi olduğuna inanıyoruz. Bu, bu gibi sistemler en iyi karmaşık bırakılmıştır, bu nedenle yaptığı her türlü geliştirme, büyük olasılıkla güvenilir, kaliteli bir cihaza mühendisliğine odaklanmalıdır. Çocuk güvenliği alanında sağladığımız bir hack daha, bazı fikirler sağlayabilecek görme engelli bir kız için hızlı merdivenlerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *