Ucuz, el yapımı, çift bantlı radyo, [Lior], A.K.A. [KK6BWA] ile oynarken bir el radyo

için yeni ürün yazılımı yazmak. [KK6BWA], benzer ve daha az pahalı bir radyo için şematik bulduk. Programlama pedlerinin çok uygun olduğunu fark etti ve Radyonun mikrodenetleyicisi için dev araçların üreticiden elde edildi. Bu keşiflerden sonra, gerçekten yapacak bir şey vardı: 40 $ radyo için yeni bir ürün yazılımı yazın ve 2 metre ve 70 cm’lik bantlarda oynamak için harika bir araçtır.

Bu radyodaki ürün yazılımını yansıtırken talimatlar yalnızca bir Arduino ve bir avuç dolusu çeşitli bileşen gerektirir. [Lior] ‘nin UV3R radyonu için yeni bir ürün yazılımı henüz bitmedi, ancak gerçekten bazı olağanüstü özellikler eklemeyi planlıyor. Dört düğmeli bir radyo için daha iyi bir UI gibi şeyler, uyduları izlemek için bir mod, dijital mod ve bilgisayar kontrollü bir modu mümkündür ve [Lior] ‘ın proje dilek listesi açıktır.

Bir Arduino ile teklifinizi yapmak için 40 $ radyo almak yeterince serindir, ancak [lior] bu modun UV3R için daha da alınabileceğini söylüyor: Bir amatör radyo lisansınız varsa, bir amatör radyo lisansınız varsa, UV3R’yi bir kontrol etmek için kullanmak mümkündür. Arduino veya kilometrelerce uzaktan diğer mikrodenetleyici. Bu harika bir hack, en iyi bir yıl önce neredeyse bir yıl önce gördüğümüz USB TV Tuner / Yazılım tanımlı radyo şeyiyle.

Mola sonrası UV3R üzerinde çalışan bazı özelleştirilmiş yazılımların bir demosunu kontrol edebilirsiniz. Radyo bir DTMF tonunu dinler (UV3R’nin Big Brother, UV5R tarafından tedarik edilir) ve üç basamaklı bir DTMF tonunu geri oynatır. [Lior] ‘ın yeni radyonun da yapabileceği şeyin içinden çok daha fazlası var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *