Jest izleme ister misin? Tek yapmanız gereken parmağınızı kaldırmak.

Tony Stark Wave’yu Görüntüleme Ellerini, öngörülen yapıları manipüle etmek için ellerini, en azından jest izleme açısından sürekli yaklaşan bir gerçekliktir. Asansör – UC Irvine ve FX Palo Alto Laboratuvarı’ndan bir ekip tarafından yaptırılan bir prototip – 1,7 mm’lik doğrulukla on parmağını takip edebilir!

Asansörün jest izlemesi, bir DLP projektörü, iki Arduino MKR1000S ve her basamak için bir ışık sensörü kullanılarak elde edilir. Asansör tasarımı, pratik olarak düz bir yüzey üzerinde çalışmasını sağlar; Yansıtılan görüntü, kullanıcı için bir ızgara ve çalışma alanı olarak işlev görür. Yansıtılan yüzeyde parmakların yerini değiştirdikten sonra, ışık sensörleri, her parmağın yerini etkileyen ve dijital bir çalışma alanına çeviren ışık sensörleri görüntüden Arduinos’a beslenir ve bunları dijital bir çalışma alanına çevirir. Sensörler işlevsellik eklemek için diğer nesnelere de monte edilebilir.

Şimdiye kadar, ekip çizim için bir giriş cihazı olarak kaldırma cihazı olarak kullanılmış ve ayrıca geleneksel bir dizüstü bilgisayar ekranındaki jest kontrollerini kullanmak için kullandı. Bir sonraki adım, asansörün üç boyutta tam ve verimli bir şekilde çalışmasına izin verecek ve öngörülen medya içeriğiyle doğrudan etkileşime girebilen iki veya çok daha fazla projektör olacaktır. Aynı zamanda kablosuz olarak çalışabilir mi? Evet. Evet yapabilir.

Tony Stark’ın Hologram iş istasyonuna sahip olmasa da, yine de tetris oynayabilir, uçağı uçurabilir ve cerrahi robotlarla uğraşıyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *