Bu Quadcopter’ın hissettiğine nasıl inanıyorsunuz?

Köpeklerin dilini de söylemiyorsunuz ve henüz birinin kızgın, heyecanlandığını veya dökülmelerinde ne zaman kızgın olduğunu söyleyebilirsiniz. Tam olarak bu nasıl çalışır, bunun yanı sıra bir robot tarafından çoğaltılabilir mi? [Megha Sharma] ‘nin, Winnipeg’deki Manitoba Üniversitesi’ndeki yüksek lisans araştırması çalışmasının bir parçası olarak araştırma çalışmalarına yol açan endişesi budur.

Deney, robotu, duyguyu taklit etmek için ima edilen bir dizi desende eğiterek başlar. Nasıl, sorabilirsin? Açıkçası Laban Hareketi’nde eğitilmiş bir aktör kiralayın. Bu, insan vücudunun tam olarak nasıl hareket ettiğini tam olarak açıklama tekniğidir. Yöntemin bazı aktörlerin arsenaline dahil edildiği sürpriz değildir. Eğitim aşaması, aktör tarafından taşındığı gibi gadget’ı kaydetmek için sabit kameraları (bu akrobatik quadcopter projelerinin gibi) kullanır.

Denemenin ikinci aşaması, kaydedilen hareketi Quadcopter ile kendi gücüyle geri oynatmayı içerir. Bir insan testi konusu, her performansı ve Quadcopter’ın nasıl hissettiğini açıklamanız istenir. Beklenmeyen bir şey, antropomorfizasyonun antropomorfizasyonunu daha da ileri sürdüğü sorulduğunda; Gerçekten ne istediğiyle ilgili küçük hikayeler yapmak.

Robotik projelerde esnek olmayan vadi konusunu yönlendirmek için büyüleyici bir yöntemdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *