70’lerin, NASA, NOAA’nın ve USGS’nin dünya çapında bitki örtüsü sağlığına bakmak için yaratılan bir dizi uydu kullandığı göz önüne alındığında kızılötesi

bitki sağlığını görmek. Bu uydular, Landsat adına girerek, ormanların, ovaların, okyanusların ve hatta çiftliklerin sağlığını ölçmek için klorofilin yansıtılan ışığa bakan özel kam filtrelerini kullanın. Hepsi çok ilginç bir teknoloji ve birkaç çok havalı insan, bunlardan birini herkesin elinde kızılötesi kameralardan birisini koymak istiyor.

Bitkilerin yörüngeden veya normalleştirilmiş fark bitki örtüsü endeksinden ölçen temel fikri, aslında oldukça basittir: kırmızı ve mavi ışığı emer (bu nedenle yüce ormanlarımız) ve neredeyse tüm kızılötesi ışığı yansıtır. IR filtresini bir dijital kameradan çıkararak ve bir ‘SUPERBLUE’ filtresi ekleyerek, NDVI, sadece biraz görüntü işleme ile hesaplanabilir.

Bunun arkasındaki millet, modifiye bir web kamerası, ısmarlama bir nokta ve ateş kamerası ve bu superblue filtrelerinden birinin çok uygun fiyatlı bir kaynağını içeren bir vuruşta bir vuruş yaptı. Bahçenizin nasıl büyüdüğünü veya bir houseplant’ı ne kadar verimli bir şekilde büyüdüğünü görmek için sadece bir şey.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *