Cyclone PCB Fabrika: 3D yazdırılabilir devre kartı değirmeni

Başka bir 3D yazıcı için parçaların çoğunu yazdırabilirseniz, neden bir PCB değirmen için değil? Siklon PCB fabrikası tarafından verilen soru bu. Bu toner transferini öpmenize yardımcı olacak ya da Photo Diony Days Güle güle.

Ev yapımı devre kartları oldukça küçük olma eğilimindedir, bu da bu projenin maliyetini ve kapsamını azaltmaya yardımcı olur. Yükleme parçalarının çoğu, dişlilerin yanı sıra 3B basılıdır. Tabii ki, hemen hemen satın almak zorunda olduğunuz normal üreticisi aracı ürünleri var: vidalar, hassas çubuk, step motorlar ve yönlendirme aracını çevirmek için bir motor.

Projenin şimdi nerede ideal olduğunu görmek için aşağıdaki videoya göz atın. PCB frezelemesinin çok önemli unsurlarından biri, düz bir yapı tablosuna sahip olmaktır. Kesici kafa, ‘V’ şeklinde olma eğilimindedir, böylece biraz fazla kesme, yalıtmaya çalıştığınız izleri havaya uçurabilir. Demo, bunun, bakır kaplamanın yüksekliğindeki herhangi bir varyasyon için herhangi bir değişiklik için yazılımı hemen kalibre edebileceğini göstermektedir.

Bir ekin bir arada PCB değirmenini gördüğünü hatırlıyoruz. Ancak, bir kişinin 3B basılı bileşenler yerine HDPE’den öğütülmüş parçaları kullandığından emin olsak.

[RepRap üzerinden]

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *