Amazon Echo, çok daha iyi bir ev otomasyon cihazı haline gelir

Önümüzdeki aydınlık bir gelecek var, akıllı bilgisayarlı asistanlarla dolu, tekliflerimizi yaptığımızı da dinleyecek. 2001’den itibaren HAL gibi olacak: bir alan Odyssey, ancak doğrulanmamış misyon-eleştirel yazılım uygulaması ve çok fazla öldürme olmadan. O zamana kadar, uygun bir API olmadan oldukça yetenekli bir ev otomasyon sistemini kızdıran birkaç Amazon yankı saldırısına sahibiz.

Bu gelişme, kilit ifadeleri arayan listeleme yapmak için yalıtılmış önceki bir projeden etkilenmiştir. “Alexa, yapacak, ışıklar” internet bağlantılı bir ampulü açacaktı. “Alexa, yapmak, telefon görüşmesi evi” dedi, ‘HOME’ anahtar kelimesiyle ayarlanan bir telefon numarası telefon numarasını söyleyecektir.

[Glen], daha önce yapılan konfigürasyonun bir şekilde, “yapmak” talebinden kurtulduktan kurtuldu. Proje için gitti, Amazon’un yapılacaklar listesini sömürdüğünü gösteriyor, ancak bu bitmesi gereken çok daha temiz bir gelişmedir. daha fazla olasılık daha var.

Şimdiye kadar, [Glen] veya daha doğrusu Alexa, evin sıcaklığını bir yuva termostatı, bir Phillips Hue ampulü olan bir boşluğun yanı sıra hoparlörlerle bir ses verisi oynatmak gibi diğer rastgele görevlerin yanı sıra . Kötü değil, aynı zamanda akıllı, bağlantılı bir evin olasılığını gerçekten gösteren bir şey.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *