Küçük, derinlemesine Nixie Clock

Nixie tüpleri gelişirken, 20. yüzyılın ortalarının vakum tüpü çağı sırasında geliştirilirken, hackerlar arasında bir niş içinde var. Birkaç tuhaflık nedeniyle çalıştırmanın yanı sıra bunları arttırmanın yanı sıra, bu yüzden Nixie tüpleriyle çalışmak için tüm bir saatin, projeyi deneyenler için bir onur rozetidir. Denemeye inanan herhangi bir kişi için, [Tomasz], yardım edebilmeleri gereken Nixie Saatinin derinlemesine bir incelemesini yazdı.

[Tomasz] ‘nün saatini açıklama programında kapsadığı, Nixie tüplerinin arkasında iyi bir teori var. Gerçek iş söz konusu olduğunda, bu, lambalar, sürücüler, mikrodenetleyici, güç kaynağı, ayrıca DC / DC dönüştürme için devreler dahil, tüm saat için bir tahta kullanan basitleştirilmiş bir stildir. Bu, bu işi mümkün olduğunca az yapma hedefini gerçekleştirir. Seçtiği nixies, Doğu Avrupa’daki evinde öne çıkan 12 yaşındaydı, ancak eBay’den kaynaklanabilir.

Şematik, mikrodenetleyici kodu, PCB tasarımı, ayrıca, devrede farklı noktalar için osiloskopun ekran görüntüsünün yanı sıra şematik, mikrodenetleyici kodu, PCB tasarımı da dahil olmak üzere çok fazla belgeler var. Bu, şimdiye kadarki en kolay Nixie saati olmayabilirken, kesinlikle yakın, çok hızlı bir şekilde okunabilir ve bir süredir gördüğümüz en derinlemesine gelişir!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *