APRS tekrarlıları, Mamut Mağarası’ndan

APRS Cave-Link, ayar verilerini (ve diğer mesajlarını) çıkarmak için amatör radyoyunun otomatik paket raporlama sistemini (APRS) kullanmasını sağlar.

Bir mağarada büyük ölçekli arama ve kurtarma hedefi koordine ettiğinizi hayal edin. Tüm gruplarınızın nerede olduğunu ve hiçbir şey keşfetmeyeceğini anlamanın yanı sıra. Ancak tam olarak hepsi komuta merkezine nasıl etkileşime girer?

Radyoyu varsayarsın, ancak yanlış olur. Radyo, her şeye benzer şekilde bükülme pasajların bir labirentinde iyi yayılmaz; Kaya, özellikle birçok küçük radyo için en iyi uyum sağlayan VHF / UHF çeşitliliğinde radyo dalgalarında alır. Geçmişte, kabloyu çalıştırırsınız. Bu kısa makale, seçimler ile ayrıntılı olarak çalışır. Bununla birlikte, zaten ağır mağaraya olan kilometrelerinizi eklemek, dişli tırmanma dişlileri bir sıkıntıdır veya daha kötüdür.

AMATEUR Radyo Operatörleri gruplarının yanı sıra, APRS tekrarlayıcıları olan Cavers’in gruplarına göre bazı deneyler. Digipeatters, APRS dünyasında anlaşıldıkları gibi, bir mesajın yanı sıra tekrar bir mesaj al. Her ardışık sıçrama, sinyali alan istasyon, adını, mesajla birlikte gönderilen mesajlarla birlikte gönderilen yolların bir listesine ekler, bu da bir döngüde kalıcı olarak tekrarlanamaz.

Kavşaklar, Cavers’ın mağaralarıyla çalıştıkları için, Hänsel’de ve Gretel Mouse’da pil paketlerinin yanı sıra, pil paketleri de düşürülür. Teknik, elbette, öncekinden radyo sinyalini tamamen kaybetmeden önce bir tekrarlayıcıyı konumlandırdığınızdan emin olmaktır. Bununla birlikte, APRS Cave-Link İşi, teller kullanmadan mamut mağarasında mamut mağarasında bir mil bulaşmaya değer oldu. Fena değil!

Şimdi, GPS hala yeraltında çalışmıyor, bu yüzden mağdurlar, kendi konumlarını takip etmenin yanı sıra kesin bir harita getirme gerekliliği. Bununla birlikte, temel mesajları bile elde etmek bile (“Onu keşfettik!”) Bir mağara atmosferinin içine geçti bir mücadelenin yeterli olması.

Yüksek irtifa balonu yüklerini takip etmek için kullanılan APR’leri gördük ve ancak bu DIY sürümlerinde gösterilen kilo tasarrufu ile aynı ilginin aynı şekilde bir mağaracılık bağlamında yardımcı olamayacağını sorgulamadığımızı da gördük.

Herhangi bir tür harika APRS bağlantısı ağını yaptınız mı? Olumsuz koşullar altında? Yorumlarda anlayalım.

Ve kasıtsız uç için [Travis GoodSpeed] teşekkür ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *