Tırtıllı başparmak vidalarını değiştirme

[Pete] Kendisini eski bir Güney Bükme Torna’yı satın aldı, ancak ne yazık ki bu ince eski makineden birkaç başparmak vida eksikti. Başlangıçta, torna tezgahları tırtıklı, yanı sıra ACE donanımından bir thumbscrew ile torna kendisi işlevseldi, ancak hiçbir şekilde en iyisini görünmüyor. Bir torna ile hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz, bu yüzden [Pete] seçti, kendi tırtıllı thumbscrews yapar ve bu tornayı hayata geri getirir.

Tırtıl, tipik olarak zarif metal topuzlar, el fenerleri ve ayrıca büyük bir tutuşa ihtiyacı olan diğer cihazlarda bulunan bir elmas veya doğrusal bir çentik paternidir. Torna tezgahları için tırtıl araçları varken, [Pete] KnurlMaster’ı kullanmayı seçti – bir boru kesici gibi görünen bir el beceri – birkaç knurls gibi bir çelik çubuğa kesmek için.

Bu tırtıllı çubuğun uygun bir thumblew’a yaptığına gelince, [Pete] bize iki yöntemi gösterir: ilk önce, iş için en iyi vidayı koyarak, tırtıllı çeliğe dokunuyor, ayrıca parçaları loctite ile koruyor. İkinci teknik, tornadaki ipliklerin kesilmesini, tam olarak bir tornanın hemen hemen her şeyi yapabileceğini, hatta kendin için bir parçanın bile yapabileceğini belirtir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *