Jambon anteni neredeyse her yere uyar

[G3OJV], bir jambon radyo vericisini küçük bir lot üzerinde çalıştırmaya çalışmanın acısını bilir. Son videosu, işlenebilir bir temel HF anteninin küçük bir arka bahçede nasıl yerleştirileceğini gösterir. Sistemin merkezi 49: 1 unun. Bir unun bir Balun gibidir, ancak bir Balun dengesiz bir antenin dengesiz bir antene giderken, unun her iki tarafı dengesizdir. Aşağıdaki videoda açıklamasını görebilirsiniz.

Küçük el boyutlu kutu, 40 veya 50 doların altında ve tüm HF bandını 200 W’a kadar kaplar. Videoda, beklediğiniz gibi bir toroid olan kutunun içini gösterir. Tel.

Önerilen anten, unun ile beslenen uçtan beslenen bir dipoldür. Bunlar biraz insanlarla sorgulanabilir, başkaları da şaşırtıcı olduklarını söylüyor. İdeal bir anten sistemini daha iyi performans gösteremeyeceğini tahmin ediyoruz, ancak aynı şekilde neredeyse her türlü radyatörle çok eğlenebileceğinizi biliyoruz.

Öğe yaklaşık 33 ft uzunluğundadır, ancak uyması için, anteni çok şeyinize sığdırmak için bükebilirsiniz. Yine, muhtemelen optimum değil, ancak hiçbir şeyden çok daha iyidir. Bunun gibi bir tel anteni dikmek, sadece bazı izolatörlerin yanı sıra ip veya dizgiyi de gerektirir. İnce teli ve düşük profilli halatın yanı sıra, neredeyse her yere gizleyebilirsiniz.

Çalışıyor mu? videoda, en azından SWR tarafından yargılıyor gibi görünüyor. [G3OJV] diyor ki, neden reddetmeden önce denemiyorsunuz?

Tabii ki diğer seçenekleri gördük. Aynı şekilde, küçük bant tuzaklarıyla yapılan bu son beslenen antenler gördük.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *