Bir Arduino

ile zaman tabanlı bir kerelik şifreler, kendi Arduino yemin sisteminizi oluşturarak ayaklarınızı zaman tabanlı bir kerelik şifre (TOTP) güvenliği ile ıslatın. Yemin, belirteçleri üretmek için bir platform sağlayan, giriş bilgilerinizi tek başına bir şifremden çok daha güvenli hale getiren açık ortak bir kimlik doğrulama sistemidir.

TOTP tekniği, uzaktan oturum açmak için donanım tabanlı dongles problemi olan birçok iş ile kullanılan şeydir. Bu güvenlik tehlikesiz olabilir, ancak yalnız şifrelerden çok daha iyi olabilir. Ayrıca, bir Arduino çevresinde inşa ediyorsanız, bahse gireriz, sadece keşfedmeye çalıştığınız gibi, endüstriyel korunmak için gerçekten sorumlu değil ya da sırları belirtir.

Donanım yapılandırması, bir düğmeye ve bireysel bir arayüz olarak bir ekran olan Arduino kartından çok daha fazla şey yoktur. Kurulun bir kristal osilatöre sahip olduğu göz önüne alındığında, nispeten kesin bir zaman tutar (güç sahibi olduğu sürece). Her otuz saniyede bir yeni bir belirteç çıkaracak. Mola Sonrası Video, Arduino-Hesaplanan değerin hiç şüphesiz bir şekilde test kutusunun gösterildiğini eşleştirdiğini gösteriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *