Çalışma pistonlu bir ağır buhar motorunu

3D yazdırabilirsiniz. 3D Baskılar normalde sıcak dirençleri için anlaşılmaz. Bununla birlikte, [Integza], en iyi tekniklerin kullanılmasının, ağır buharla başa çıkabilecek 3d baskı parçalarının başarısız olmadığı için mümkün olduğunu belirtti. Böylece, oradan doğal ilerleme, piston tipi bir ağır buhar motoru geliştirmekti.

Hareketli valf, sırayla pistonun her tarafına ağır buharı besler.
Reçine baskıları burada, bu tür parçaların erime noktası, ortak FDM yazıcıları tarafından ortaya çıkanlardan çok daha yüksek olduğu için çok daha yüksektir. Bu, sıcak parçalar için PLA kullanan, hem de aynı zamanda bir erimiş goo yığını ile hızla ortaya çıkacak şekilde geliştirmek.

Böyle bir motor çalışmasını sağlamak için, ağır buharın, sürekli olarak pistonun alternatif taraflarına akmasına izin vermek için valfler gereklidir. Kolay bir kaydırmalı vana, ağır buharın pistonun bir tarafına kadar akmasını sağlayan, diğerini, motorun çıkış miline bağlı volantan çıkan bir kol tarafından tahrik edilir.

Sıkıştırılmış havada ve buharda test edilmiştir, motor sürekli olarak koştu, coşkulu. Bununla birlikte, ağır buhar performansı, [Integza] ‘ın düdüklü tenceresinden sadece 1.5 barın düşük basınçlı çıkışı ile tehlikeye atıldı. Benzer şekilde, ocakın ağır buhar yeteneği düşüktü, bu yüzden motor sadece 15 saniye koştu.

Bununla birlikte, çok daha iyi bir buhar kaynağıyla, baskılı vapurun kesinlikle bir süre çalışabileceğini göstermektedir. Yine de ıslatıcı motorlara girmezseniz, bunun yerine bir soluklu motorun ekstrüzyonunu düşünün. Mola sonrası video.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *